Silikon

Silikon Kauçuk (Q, MQ, VMQ, PVMQ) 
Fiziksel olarak, silikonlar, silikon üzerinden ve kuvarstan yapılan bir elementtir. Bu sınıfta bir elastomer sentetiği oluşturmak, metil gibi organik gruplar asılı kalmıştır, fenil ve viniller silikon atomlarına ilişiklendirilmiştir. Kenar zincirinin farklı eklemeleri, çeşitli önemli özellikleri başarmıştır. Silikonlar, ozon ve koron korumalarına, yalıtkanlığa ve birçok yağa karşı korumada kimyasal  ve çözücülere karşı mükemmel ısıya sahiptirler. Ve tüm elastomerler, silikonlar, düşük ısıda en iyi esnekliğe sahiptirler. Ayrıca düşük dayanıklılık, kopabilirlik ve  az dayanıklılık gibi bazı zayıflıkları da vardır.

HİZMET ISI DERECESİ
Silikon hizmet ısı derecesi -60℃’den 225℃.’ye kadar çıkar. Bazı özel tipler, 300℃ ve -100℃. gibi uçdeğerlerde kullanılabilir.

DAYANIKLILIK
25’den 90’a kadar A tipi kenar mevcut.

RENK
Siyah, kahverengi, yeşi, beyaz, pas rengi, sarı, mavi, kırmızı, turuncu, şeffaf ve gri renkler mevcut ya da müşteri tarafından atanan özel renkler.

UYGULAMALAR
Silikon kauçuk, uç değer ısı dereceleri ve çeşitli ortamlarda iyi verim sağlar. Genellikle otomotiv, uzay endüstrisi, esneklik ve uzun ömürlülüğün önemli olduğu yerlerde kullanılır. Ayrıca üstün elektrikli izolasyon özellikleri, kesin performans sağlama standartlarında kritik öneme sahiptir. FDA tasdikli gıda işlemeleri, el aletleri ekipmanları ve uygulamaları için idealdir.

Standart Ürün Listesi

A Tipi Durometre

Renk

Polimer

Açıklamalar

70

Pas Rengi
 

Silikon

Standart Bileşim M2GE706, FDA 21 CFR 177.2600 II. Sınıf özelliklere uygun. ZZ-R-765E/GEN

70

Pas Rengi
 

Silikon

Yüksek yırtılma koruması 26kN/m , M9GE708 G11

70

Pas Rengi
 

Silikon

Yüksek ısı koruması, hizmet ısı derecesi –55~250℃

70

Pas Rengi
 

Silikon

Gelişmiş yağ koruması

60

Pembe
 

Silikon

UL 94V-0 tasdikli

70

Pas Rengi
 

Silikon

NSF61 tasdikli, Peroksit Kürlü Bileşim, M2GE706

70

Pas Rengi
 

Silikon

Orta kopma bileşimi,17kN/m M9GE708 G11

85

Kahverengi

Silikon

Gelişmiş aşınma koruması.